Plastik sektöründe hizmet vermek üzere 1968 yılında İzmir’de aile şirketi olarak kurulan ve 1993 yılında Aktekin Mühendislik Plastik Ambalaj Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ticari ismini alarak kurumsallaşan firmamız, 50 yılı aşkın tecrübenin ışında gelişerek bugün 1500 m² lik kapalı alanda çalışmalarımız devam etmektedir.

Çalışma alanımız, şişe, bidon ve kapak üretimidir. Firmamız tek ve çift istasyonlu hidrolik şişirme makineleri ile 10cc’den 12000 cc’ye kadar üretim yapabilmektedir. Üretimimizde HDPE, LDPE ve PP hammaddeleri kullanılmaktadır.

Plastik ambalaj üretiminde kimyevi madde, temizlik ürünleri, tarımsal ilaçlar, sıvı gübre, kırtasiye, gıda, boya sanayi gibi pek çok sektörün beklentilerini karşılamaktayız. Zengin renk skalasına sahip olan firmamız, müşteriye özel kalıp ve klişe üretebilmekte ve uygulayabilmekte, ayrıca standart ürünlerin yanı sıra fason piyasalarda müşterilerinin isteklerine uygun üretim de yapabilmektedir.

Kaliteyi bir yaşam tarzı olarak kabul eden Aktekin Plastik, çağdaş yönetim ve üretim kadrosu ile piyasadaki yerini geliştirmekle beraber yenilik ve değişikliğe açık, güvenilir, iç ve dış müşteri memnuyetini ön planda tutmayı temel amaç edinmiştir.